משרד עורכי דין יעל מנדלוביץ עוסק רבות בתחומי דיני התכנון והבניה, הנדל"ן, המשפט המנהלי והמשפט המוניציפלי, ומכיר היטב את ההיבטים השונים, המסועפים והרבים של דיני התכנון והבניה.

לא אחת אנו נתקלים בנכס שיש לו זכויות בניה. מה משמעות הדבר? האם פירושו של דבר שבעל הנכס זוכה יש מאין בעוד מספר דירות? או שמא, בעל הנכס משתעבד למיסים, תשלומים והיטלים עוד טרם הוא זוכה להינות מן הפירות?

האם ניתן למכור את זכויות הבניה בנכס לקבלן, ולהתחלק איתו בדירות שתבננה? ואם תבנה דירה אחת כיצד ניתן להתחלק עם הקבלן?

זוהי אך ורק אחת השאלות בנושאי דיני תכנון ובניה, אשר מטרידה בעלי נכסים או אנשים המיתעדים לרכוש נכס. ישראל היא מדינה קטנה וצפופה, ולא ניתן לקיים מדיניות תכנונית של איש הישר בעיניו יעשה ועל כן מוסדות התכנון והבניה הינם מוסדות ריכוזיים הדורשים קבלת אישור מצד האזרח לכל צעד ושעל – החל מסגירת מרפסת או הקמת פרגולה בחצר או בגג, ועד לפרויקט נדלנ"י שלם – על כל אילו חלים דיני התכנון והבניה.

דיני התכנון והבניה מעניינים גם את מי שמיתעד לרכוש נכס הגם שאינו יזם או קבלן או כאשר אין בנכס זכויות בניה: כל הרוכש דירה מבקש לדעת מהי תוכנית המתאר שליד ביתו העתידי והאם השדה החרוש שאל מול חלונו עתיד להיוותר כך לנצח או שמא הוא יוחלף במגדלי משרדים אימתניים?

משרד עורכי דין יעל מנדלוביץ עוסק רבות בתחומי דיני התכנון והבניה, הנדל"ן, המשפט המנהלי והמשפט המוניציפאלי, ומכיר היטב את ההיבטים השונים, המסועפים והרבים של דיני התכנון והבניה. בין יתר השירותים מספק משרדנו את השירותים הבאים:

 • בדיקת המצב התכנוני של נכס טרם רכישתו בוועדות המקומיות והמחוזיות לתכנון ובניה.
 • סיוע לבעלי דירות במחלוקות אל מול שכנים או רשויות מקומיות ככל שהדבר נוגע לסגירת מרפסת, הוספת פרגולה, הרחבת הבית וכיו"ב.
 • יעוץ לרוכשי דירות בנוגע למשמעות המעשית של זכויות הבניה בנכס.
 • סיוע לבעלי נכסים לממש את זכויות הבניה שלהם בנכס, תוך ליווי משפטי כולל.
 • יעוץ משפטי לרוכשי קרקע חקלאית וליווי משפטי של רוכשי קרקע חקלאית המיועדת להפשרה.
 • ייצוג קבלנים ויזמים אל מול וועדות התכנון והבניה בבואם לשנות יעוד של קרקע לצרכיהם של קבלנים.
 • ליווי פרויקטים קבלניים בהיקף נרחב.
 • יעוץ משפטי לבעלי דירות נופש או למיתעדים לרכוש דירות נופש באשר למשמעויות התכנוניות של דירת הנופש.
 • ייצוג תושבים בהתנגדויות אל מול רשויות מקומיות או קבלנים.
 • ליווי דייירים וקבלנים בהליכים לפי תמ"א 38.
 • יעוץ לרוכשי דירות טרם רכישת הדירה בנוגע למצב התכנוני באזור.
 • יעוץ לרשויות מקומיות בענייני תכנון ובניה.
 • סיוע משפטי לאנשים שנקלעו להליכים פליליים ואשר הוטלו עליהם קנסות עקב עבירות בתחום התכנון והבניה.
 • ליווי בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לתכנון ובניה בהליכי רישוי עסקים.

אם הנך מתכוון לרכוש נכס עם זכויות בניה, קרקע חקלאית, דירת נופש, דירה מקבלן, דירת יד שניה, והנך רוצה לברר את ההיבטים התכנוניים של הנכס, הנך מוזמן לפנות למשרדנו לקבל יעוץ וליווי משפטי מתאים.

אם הנך בעל עסק המתכנן לשנות את יעוד העסק או להרחיב את העסק, משרד עו"ד יעל מנדלוביץ בקיא ומנוסה בכל הקשור לרשויות מקומיות, דיני תכנון ובניה, רישוי עסקים, משפט מנהלי ונדל"ן.

אם הנך קבלן, יזם או אדריכל המבקש להגיש תוכנית לרשות המקומית, משרד עו"ד יעל מנדלוביץ מנוסה בליווי יזמים וקבלנים בפרויקטים של בניה נדל"נית – אל מול רשויות התכנון והבניה.

אם בונים בשכונתכם "מפלצת" או "פיל לבן", אשר עלולים לכער את הנוף, או אם בונים מתחת לאפכם מגרש כדורסל, אולם שמחות או גן ילדים ואתם מוטרדים ממטרד הרעש הצפוי לכם – למשרד עו"ד יעל מנדלוביץ נסיון רב בהגשת התנגדויות.

אם אתה רוצה לסגור מרפסת, או לבנות פרגולה בחצר או על הגג, או מחסן ביתי, ואתה חושש להפוך ל"עבריין" בעל כורכך, למשרד עו"ד יעל מנדלוביץ ניסיון רב בכל ההיבטים, קטנים וגדולים של דיני תכנון ובניה, לרבות ב'זוטות' כגון מרפסת/מחסן/פרגולה וכיו"ב. יעוץ מקדים יכול לחסוך עוגמת נפש בהמשך.

לכל שאלה או בקשת מידע בנושאי דיני תכנון ובניה ניתן לפנות אלנו ללא היסוס לטל' 5259595- 03.

זיכוי רטרואקטיבי מס שבח

לפני מספר ימים נכנס לתוקף תיקון 82 לחוק מיסוי מקרקעין לפיו אם מכרתם נכס בתקופה שבין 1.1.2014 ואילך ושילמתם בגין המכירה מס שבח, יתכן ומגיע לכם החזר חלקי של המס ששולם. התיקון קובע כי בעסקאות מכר אשר מס השבח חושב בגינן בחישוב ליניארי מטיב לדירה מזכה, לא ישולם מס על הסכום...
קרא/י עוד

העברת זכות בנכס ללא תמורה לקרוב

החלטתם להעניק לאחד מקרוביכם נכס ללא תמורה? חשוב לדעת שמכיוון ומדובר במתנה בעלת ערך כספי גבוה עשויות להיות לכך השלכות עתידיות בעיקר בנושא המיסוי, לכן מומלץ שתבצעו הליך זה בקפידה והתייעצות מוקדמת,לפניכם מדריך משפטי ומקוצר אשר תוכלו למצוא בו טיפים ועצות חיוניות בנושא....
קרא/י עוד

תקנון הבית המשותף

סעיף 61 לחוק המקרקעין, התשכ"ט – 1969 עוסק בתקנון הבית המשותף, והוא קובע כי "בית משותף יתנהל על פי תקנון המסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת זכויותיהם וחובותיהם בקשר לבית המשותף". אם נקרא סעיף חוק זה באופן פורמלי בלבד, הרי שלכאורה, תקנון הבית המשותף יכול להגביל את...
קרא/י עוד

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים או חייגו 052-4884882