יעל מנדלוביץ - משרד עורכי דין ונוטריון

השכרת נכסים

הדרך הבטוחה לרכוש נכס, או לבצע בו פעולות משפטיות, היא להיות מלווה בעו"ד אמין ומנוסה העוסק בדרך קבע בתחום הנדל"ן, ואשר מכיר את התחום על מכלול היבטיו השונים.

בעלות על נכס אינה על אף היותה מבורכת איננה תמיד עניין פשוט. לעיתים בעל נכס המחזיק דירה לצורכי השכרה משכיר את נכסו היחיד, ולא אחת, תלוי בנכונותו של השוכר לשמור על הנכס היטב ולקיים את חוזה השכירות. הגם שהדימוי הציבורי הוא של בעל דירה חזק ושוכר חלש לעיתים מתהפכות היוצרות, לדוגמא, כאשר בעל הדירה הוא קשיש הנעזר בדמי השכירות בכדי להשלים את דמי הפנסיה הדלים שלו, או כאשר בעל הדירה משתמש בדמי השכירות לצורך השכרת דירה במקום אחר, או אז תלוי בעל הדירה בנכונות השוכר לשמור על הנכס, לשלם את דמי השכירות בזמן ולעיתים גם לפנות את הנכס בתום תקופת השכירות.

יש לזכור כי בעוד שבתל אביב, לכל דירה, תהא הקטנה והמוזנחת ביותר, ישנו ביקוש עצום, באופן המאפשר לבעל הדירה לגבות מדיירים בטחונות, הרי שלדירות פחות נחשקות בפריפריה אין ביקוש רב, עניין המאלץ את בעלי הדירות להתפשר, ולא לגבות בטחונות, גם משום שלדיירים באזורים אלו אין אפשרות לשלם ערבות בנקאית או בטחונות עמידים.

לאור המצב החוקי בישראל, בעל דירה עשוי להיות חשוף לא אחת לדייר אשר ישתלט על נכסו, ימאן לשלם או יסרב לפנות. דייר יכול לעזוב את הדירה כשהוא מותיר אחריו שורה ארוכה של חשבונות מנופחים, או להסב נזקים לרכוש. השכרת נכס, בעיקר כאשר הדייר אינו משלם בטחונות מתאימים, כרוכה בסיכון לא קטן.

הדרך להתגברות על הסיכון ולביטחון יחסי בניהול נכס ובהשכרת דירה היא להיעזר בשירותי עו"ד המיומן ובקי בנושא מקרקעין, נדל"ן ודיני השכירות והשאילה, אשר ייטיב לנסח את החוזה, מחד, אך מאידך, יהא זמין להתערבות משפטית, על כל תקלה שלא תבוא, תוך ניהול המשבר בזהירות המיטבית ובעלויות נמוכות ככל הניתן, וזאת בכדי להבטיח לבעל הנכס תשואה קבועה ורציפה.

משרד עורכי דין יעל מנדלוביץ עוסק רבות בתחום ומטפל בכל ההיבטים המשפטיים של השכרת הנכס:

  • סינון הדיירים ובדיקת הביטחונות והערבויות
  • עריכת חוזה עם דיירים
  • טיפול משפטי שוטף בבעיות שנוצרות תוך כדי תקופת השכירות
  • פינוי דייר סרבן במקרה הצורך
  • הגשת תביעות משפטיות כנגד דיירים אשר הפרו את חוזה השכירות
  • גביית שיקים חוזרים

אם הנך בעל דירה, המבקש להשכיר את דירתך ולהסיר מלבך את הדאגה לטיפול בנכס – בלא להיות מוטרד מדיירים בעייתיים, מסרבני פינוי או משיקים חוזרים, למשרדנו ניסיון רב בתחום ניהול נכסים, השכרת דירות, דיני המקרקעין והיבטים משפטיים של נדל"ן.

ניתן לפנות אלינו להיוועצות בטל' 5259595 – 03

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים או חייגו 052-4884882

כתובתינו:

שד׳ נורדאו 35, תל אביב