משרד עורכי דין יעל מנדלוביץ עוסק רבות בכל הקשור בהיבטים משפטיים ואחרים של רישוי עסקים, ובין היתר:

  • פניה לרשויות לצורך אישור בקשה לרשיון עסק, והכנת כל הניירת המתאימה, תוך פניה במקביל לכל הרשויות הנדרשות.
  • במידה והיזם/בעל העסק החל תהליך רישוי, השלמת תהליך הפניה לרשויות ובקשת האישורים מאותה נקודה בה החל היזם לפעול.
  • במידה ונפתחו כנגד היזם הליכים פליליים, הוגשו כתבי אישום או הוטלו עליו קנסות, טיפול משפטי אל מול הרשות המקומית, הגנה משפטית לבעל העסק במקרה הצורך, או פניה לרשות להסדרת הנושא בהסכמה, הכל לפי נסיבות המקרה כאשר המטרה היא להתקדם אל עבר המטרה העסקית תוך עקיפת המכשלה הבירוקרקטית/משפטית.

אם הנך שוקל הקמת עסק חדש, או הרחבה/שינוי של עסק קיים, הנך נדרש לרישיון עסק. גם אם רכשת את העסק מאחר, רישיון העסק הוא אישי ואינו עובר בירושה מבעל עסק למשנהו, על בעלים חדשים של עסק להתחיל את כל התהליך מההתחלה. הוא הדין כאשר הנך מתכנן הרחבה או שינוי בעסק קיים, עניין המצריך עריכת הבירוקרקטיה מן ההתחלה.

זהו המצב האופטימלי, לצעוד את הצעדים הראשונים בעסק שלך בליווי עורך דין המתמחה בתחום רישוי עסקים, וכן בליווי בעלי מקצוע נוספים כגון אדריכל, מודד או איש נדל"ן, כאשר כולם כאחד עובדים בשיתוף פעולה עם עורך דין המתמחה בתחום רישוי עסקים.

אך גם אם התחלת בהליך רישוי עסקים ונעצרת באמצע הדרך בשלל החוקים והנהלים, זהו המקום והזמן לפנות לעורך דין בתחום רישוי עסקים, בכדי להמשיך את הדרך באופן חלק ומקצועי, ובכדי לפנות את הזמן לדברים החשובים לך באמת – ניהול העסק; גם אם הליך הקמת העסק נגדע או נעצר עקב הטלת קנסות, שלילת רשיונות, צווי סגירה או אף הליכים פליליים שנקטה כנגדך הרשות המקומית, אין זה תמיד סוף פסוק.

עורך דין המיומן ובקיא בתחום רישוי עסקים, בנהלים, בחוקים ובכללים של הרשות המקומית, יוכל לנתב ולתמרן בין שלל החוקים, להפחית את הקנסות ולהקטין את רוע הגזירה במידה של נקיטת הליכים פליליים, עד להשגת התוצאה המיוחלת – הסדרת רשיון העסק.

משרדנו ישמח להעניק לכם טיפול משפטי כולל בתחום רישוי העסקים, כמו גם בשאר תחומי הרשויות המקומיות.